vanocni cukrovi

Přinášíme vám zde první tip pro zpestření vašeho vánočního cukroví. Toho, které si připravujete sami doma i toho, které máte třeba na objednávku. Různé druhy polev dokáží i z toho chuťově nejnudnějšího vánočního cukroví učinit opravdový zázrak. Pročtěte si tedy tyto recepty - možná se vám budou hodit.

Bílková poleva

Ingredience: 1 bílek,100 g moučkového cukru,1 polévková lžíce citronové šťávy

Příprava: Bílek si nachystáme do misky a přidáme k němu moučkový cukr a citronovou šťávu - dle odhadu. Celou směs poté třeme tak dlouho, dokud není poleva lesklá a hustá. Pokud je poleva neustále řídká, stačí přidat trochu víc cukru a pokud je poleva příliš hustá, přidejte trochu citronové šťávy.

Citronová poleva

Ingredience: 100 g moučkového cukru,1 polévková lžíce horké vody, 2 lžíce citronové šťávy

Příprava: Moučkový cukr si připravíme do misky a zalejeme jej horkou vodou. Následně pak přidáme citronovou šťávu a celou směs třeme, dokud nebude hladká, lesklá a dokud nezhoustne. Pokud je stále řídká, jednoduše přidáme více cukru.

Rumová poleva

Ingredience: 100 g moučkového cukru,1 polévková lžíce horké vody, 2 polévkové lžíce rumu

Příprava: Moučkový cukr se zamíchá s horkou vodou a poté přidáme rum. Polevu následně třeme dokud není hladká, lesklá a hustá.

Čokoládová poleva

Ingredience: 80 g ztuženého tuku, 80 g moučkového cukru, 20 g kakaa, 1 polévková lžíce škrobové moučky, 1 polévková lžíce vody

Příprava: Do menšího hrnce si připravíme tuk a necháme jej zde úplně rozpustit. V dalším kroce se přidává cukr, kakao a škrobová moučka. To vše se rozmíchá ve vodě. Hrnec poté vložíme do vodní lázně a mícháme s jeho obsahem, dokud není poleva hladká, spojená a hustá. Takto připravenou čokoládovou polevu lze ihned použít.