Pokud se rozhodnete péci si perníčky, můžete je použít nejen k jídlu, ale i k decentní a přírodní dekoraci. Níže naleznete ověřený recept na výrobu takových perníčků. Vyrobené perníčky můžete konzumovat a nebo si můžete vyrobit nádherné zdobené perníčky, které si poté můžete zavěsit jako ozdoby na váš vánoční stromek.

vanocni cukrovi

Ingredience: (na těsto) 120 g medu, 2 vejce, 160 g moučkového cukru, 60 g rostlinného tuku, 400 g hladké mouky, 1 lžička koření do perníku, 1 lžička jedlé sody, citronová kůra, vejce na potření těsta, (na zdobení) citronová nebo bílá čokoládová poleva (můžete použít recept z našich stránek)

Postup přípravy: Připravíme si mírně nahřátý med, ke kterému poté přidáme vejce, cukr a rozehřátý tuk. Směs rozšleháme a vlijeme do mouky smíchané s kořením, sodou a nastrouhanou citronovou kůrou. Těsto rukama vypracujeme a necháme jej asi hodinu v chladu. Z těsta se poté vyválí plát silný zhruba 3 - 4 milimetry a formičkou z něj vykrájíme různé tvary - dle libosti. Vykrojené části těsta poté přeneseme na plech, který si předtím vyložíme papírem na pečení, ještě jednou těsto potřeme rozšlehaným vejcem a v troubě předehřáté na 170 stupňů těsto zvolna pečeme. Vychladlé kousky perníku poté dozdobíme připravenou polevou.

Na předvánoční úklid, ale i celoroční úklidové služby je specialista firma Hodinovazena.cz